УМО дроном

Ультромалооб’ємне обприскування – це один із методів внесення ЗЗР із додаванням невеликої кількості води або зовсім без додавання, у вигляді висококонцентрованого готового препарату. Іншими словами, УМО – це робочий розчин об’ємом від 0,5 до 5 літрів на гектар або виготовлена спеціальна препаративна форма для застосування в чистому вигляді. Ключова відмінність УМО від інших методів полягає в об’ємі внесення робочого розчину, що в свою чергу позначається на розмірі крапель.

  • Основна проблема, з якою УМО справляється найбільш ефективно – це потрапляння препарату на зворотний бік листка рослини. У цьому випадку як найкраще проявляють себе безпілотні літальні апарати (БПЛА) або агродрони. За рахунок потужного вертикального турбулентного потоку дрібні краплі розміром 100-200 мікрон проникають в нижні шари культури та осідають знизу листа.
  • Саме розмір крапель близько 100 мікрон забезпечує більш ефективне проникнення робочого розчину в рослинний покрив. Дія препарату покращується за рахунок зменшення втрат у вигляді великих крапель, які скочуються з оброблюваної поверхні.
  • Окрім біологічної ефективності метод УМО дозволяє аграріям до 30% скоротити витрати на внесення пестицидів, відповідно заощадити кошти та знизити навантаження на довколишнє середовище.
  • Ефективність проведення десикації є запорукою своєчасного збирання врожаю сільськогосподарських культур, і УМО тут найкращий метод «сушки».